גז מזגנים – מתי, כמה ולמה

מכונות כביסה, מקררים ומזגנים נכללים בקטגורית מכשירי החשמל הפועלים בצריכה גבוהה של חשמל ובעלי מנוע גדול ומסיבי יחסית. יתרה מכך, המקרר פועל 24 שעות ביממה ולכן מצריך התקנת מנוע איכותי וחזק, וכמוהו המזגן הפועל בימי הקיץ כמעט ללא הפסקה וצורך לא מעט חשמל. מסיבות אלו, חשוב מאוד לתחזק נכונה את המזגן גם בימי החורף ובימי השנה בכלל.

תקלות המצריכות שירותי תיקון מזגנים אינן עניין נפוץ דווקא בשל כובדו והמסיביות של המנוע, אולם חלק משמעותי מהן ניתן לטיפול ותיקון באופן עצמאי.

תקלות בתיקון עצמי

לפיכך, טרם הזמנת שירותי תיקון מזגנים,עליהם נאלץ לשלם ולו רק על הביקור עצמו, כדאי לוודא באופן עצמאי היתכנות תקלות כגון פילטרים סתומים או לכלוכים על הרשתות, צינורות סתומים או כדורי אבק במעברים השונים. אלו הם חסמים הניתנים לפינוי ללא הזמנת טכנאי מזגנים וניתן להיפטר מהם תוך זמן קצר. יחד עם זאת, ישנן תקלות שביכולתנו לזהות אולם את התיקון יכול לבצע אך ורק טכנאי מזגנים מקצועי.

החלפת הגז באחזקת מזגן

אחת התקלות הנפוצות הינה דליפת גז מזגנים המתרחשת בשל בלאי טבעי של החומר. המאפיינים של בריחת גז מזגנים הינם קירור או חימום חלשים של המזגן כך שלמעשה אנו חשים את האוויר היוצא מהמזגן, אולם ללא שינוי טמפרטורה ממשי.

בעקרון – מילוי גז מזגנים הינה אחת מפעולות אחזקת המזגן המתבצעת לרב על ידי טכנאי מזגנים כחלק מפעולות התחזוקה הרגילות, אולם במידה ויש חשש לנזילת גז מזגנים רצוי להזמין שירותי טכנאי בהקדם.

דליפת גז מזגנים

במקרים בהם תדירות הצורך במילוי גז  גבוהה מהרגיל, סביר להניח כי מדובר בדליפה של גז מזגנים וכי קיימת פרצה דרכה נפלט הגז. כאמור, מילוי גז מזגנים הינו פעולה שבשגרת אחזקת מזגן ביתי, אולם במקרים בהם הצורך במילוי גז הולך וגובר, או, לחילופין, המזגן עצמו אינו מקרר או מחמם דיו, סביר להניח שמדובר בדליפה ואו אז יש צורך בהזמנת טכנאי מזגנים למילויו.

שירותים מקיפים סביב השעון

בין אם אתם חוששים שיש במזגן הביתי תקלה אפשרית של דליפת גז מזגנים ובין אם המזגן הפסיק לקרר, בין אם ברצונכם לקבל ייעוץ והכוונה באמצעות הטלפון או לשאול שאלה על גז מזגנים, אם נגמר לכם הגז או ברצונכם להחליף את הגז הקיים, אנו מעמידים לרשותכם את מיטב אנשי המקצוע בתחום.

אנשי המקצוע והשירות שלנו יוכלו לענות על כל שאלה שהיא ולספק מענה מלא לכל צרכיכם, החל ממילוי תקופתי של גז מזגנים, דרך תיקון פרצה המאפשרת את דליפת הגז ועד להחלפה של הגז וכל תיקון אחר המתבקש. תוכלו לפנות אלינו בכל עת באמצעות מייל, טלפון, או להשאיר את פרטיכם באתר ואנו נחזור אליכם בהקדם.