רואים 6:6? כל מה שחשוב לדעת על שעורה בעין

שעורה בעין

בוקר אחד אתם מתעוררים ומגלים שמשהו מציק לכם בעפעפיים. לא משנה כמה אתם מנסים להסיר את העניין המציק, הוא רק הולך ומתגבר עד שלמעשה מתגלה לכם שמדובר ב… הפתעה! שעורה בעפעפיים. הופעתה של שעורה בעין יכולה להיות לא נעימה משום שהיא מקשה על הראייה ובמקרים מסוימים אף מסבה כאב.

איך כתוב בספרי הבישול? "הוראות: קודם כל, תירגעו". אז באמת רצוי שקודם כל תרגעו, שכן שעורה בעין לא מדבקת ואם מטפלים בה בזמן אז לא נוצרות תופעות לוואי משמעותיות וקריטיות. כדי שתוכלו לנוח ולהרגע, במאמר הבא ריכזנו את הגורמים העיקריים לשעורה בעין, את התסמינים וגם כמה טיפים שירגיעו אתכם.

מהי שעורה? שעורה בעין היא למעשה מורסה, אבצס, רקמה מודלקת שאין לה פתח אוורור ויוצרת בליטה על העפעף.

מה רואים?

כשמתפתחת שעורה כלואה בעין שלכם, בהתחלה לא ממש נראה את הסימנים ברורים כך שיכול להיות שנטעה לחשוב כי מדובר בדלקת או אדמומיות לא ברורה. אולם בתוך ימים ספורים השעורה מתפתחת להיות מעין "בלוטה" כזו, שקשה לפספס כי מדובר בגוף זר. למעשה, אלו הן הפרשות שנוצרו כתוצאה מדלקת ויוצרות בליטה בשל סתימת פתחי הניקוז של העפעף.

מה שתראו ותחושו הוא אחד מהבאים:

  1. אודם ונפיחות בעפעפיים
  2. גירודים סביב הנפיחות
  3. תחושת גירוי בעפעף
  4. נטייה של הבליטה להתחמם
  5. כאבים המתעוררים כאשר מדובר בבליטה גדולה
  6. קשיים והפרעות בראייה

אז מה עושים?

איך מתמודדים עם שעורה בעין בצורה הטובה ביותר?

ראשית, קומפרסים יכולים להיות מאד יעילים כאן, הודות לטמפרטורה המרככת את הרקמות ומאפשרת להפרשות להתנקז החוצה. קומפרסים אפשר להכין באמצעים ביתיים ורצוי להכין אותם ולהשתמש בהם מספר פעמים ביום. להכנת קומפרסים יש לטבול מגבת או גזה במים חמים ולעסות את המקום. רצוי להניח קומפרסים מספר פעמים ביום.

במקביל לקומפרסים רצוי להשתמש במשחה מתאימה מבוססת סטרואידים. משחה כזו יכולה להיות מקסיטרול או לוטמקס, שתיהן מתאימות לטיפול בשעורה ובמיוחד בשבועיים הראשונים.

אזהרה!

אין להשתמש במשחות סטרואידים או משחות עיניים שיש לכם בבית בלי אישור מרופא או וידוא כי אכן מדובר במשחות המתאימות לבעיה שאתם סובלים ממנה. רק לאחר אבחון רשמי של השעורה וכן בדיקה של תאריכי תפוגה המופיעים על המשחה – רק לאחר שתוודאו כי אכן ניתן להשתמש במשחה בהתאם לתאריכים, תוכלו לעשות בה שימוש. אם אתם לא בטוחים לגבי המשחה שיש ברשותכם, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ולשאול, להתייעץ ולקבל חוות דעת. למידע נוסף לחצו כאן.