שירותי אחסון אתרים – ליהנות מכל העולמות

כל בעל עסק יודע כי האינטרנט הוא הזירה התוססת ביותר, המקום בו השיווק האמיתי מתרחש ללא הפסקה, בכל תחום, בכל שעה, עבור כל קהל ובתפוצה גלובאלית. למעשה השיווק באמצעות האינטרנט פועל גם באופן פסיבי, הרבה מעבר לשעות השיווק והפרסום הפורמאליות.

שיווק ברשת דורש נוכחות אינטרנטית מקוונת, וזו כוללת הקמת אתר אינטרנט דינאמי ופעיל, אטרקטיבי ואיכותי. אתרי האינטרנט הם ה'במה' של העסק, כרטיס הביקור המקוון והזהות העסקית ברחבי הרשת, זו שתדאג שכל גולש יגיע אל האתר בעת הצורך.

מי שכבר ברשותו אתר אינטרנט פעיל ודינאמי, מן הסתם  יודע כי על מנת להנגיש את האתר ולדאוג לו למקום ראוי ברשת – עליו לקבל שירותי אחסון אתר אינטרנט על גבי שרת מרוחק.

השרתים הם למעשה השטח המקוון, ובדיוק כמו במציאות, בה עסק צריך משרד או חלל עבודה, כך למעשה אחסון  אתר אינטרנט על גבי שרת מרוחק  – ויהיו אלו שירותי אחסון אתרים על גבי שרת יעודי או על שרת וירטואלי – הוא המקום שתופס האתר ברחבי רשת האינטרנט.

שירותי אחסון אתרים מעניקים לבעלי העסק מספר אפשרויות אחסון שונות, שכל אחת מהן מתאימה לסוג אחר של אתר. יש שיעדיפו אחסון אתר אינטרנט על גבי שרתים חינמיים, אלו הם שירותים המתאימים לאתרים קטנים, אתרי תדמית או דפי נחיתה, ואילו חברות גדולות המתפעלות אתר אינטרנט מסיבי שבו פעילות רבה, יעדיפו לקבל שירותי אחסון אתר אינטרנט על גבי שרת יעודי.

ישנו ויכוח תמידי, המעסיק לא מעט בעלי אתרים, מתכנתים ומפתחים בין עדיפותם של שירותי אחסון אתרים לינוקס המתאפיין ביציבות ונוחות תפעול, אמינות גבוהה ויכולת עבודה עם כמה תוכנות במקביל, לבין שירותי אחסון אתרים windows שאולי מעט נפוץ יותר, בשל רמת השימוש הגבוהה בו בקרב חברות זה מכבר.

שירותי אחסון אתרים לינוקס מציעים חוויית משתמש מהאיכותיות והמקצועיות שבעולם, אולם לאחרונה ניכר כי windows עשתה צעדי ענק בתחום והביאה שירותי אחסון אתרים ייחודיים ומעולים.

על פניו, הבחירה בין שירותי אחסון אתרים לינוקס לבין windows היא של הלקוח או בעל האתר עצמו, כאשר את ההחלטה הסופית מקבל המתכנת המתפעל את האתר, ומכיר את האפליקציות השונות שבשימוש באתר, כך שהוא יכול להתאים את המענה הניתן על ידי כל אחת מהחברות לצורך של האתר והמוצר או השירות המוצעים בו.

השירותים נבדלים ביניהם במספר תכונות עיקריות, כאשר לינוקס מסוגלת להריץ יותר תהליכים בו זמנית ואילו windows  נוחה לשימוש בין יותר משתמשים ישראליים כיום.