מה צריך לדעת על גמילה מאלכוהול?

כאשר מדובר על גמילה מאלכוהול, הדרך הטובה ביותר עבור מי ששותה בכבדות במשך זמן רב היא, להיכנס לתוכנית טיפול במרכז גמילה. במרכזי הגמילה, תסמיני הגמילה של האדם יהיו במעקב על ידי אנשי מקצוע מיומנים והצרכים של הנגמלים יטופלו על ידי אנשי מקצוע מוסמכים בתחום.

תהליך הגמילה מאלכוהול הוא תהליך מסובך וקשה לכל אחד ואחת. ייתכן שהאדם יהיה עלול לחוות תסמיני גמילה כגון הזעה, בחילות, הקאות ושלשולים. במקרים מסוימים זה יכול להיות מסכן חיים עבור אנשים שנמצאים בסיכון להתקפים או בעיות לב. ולכן כל כך חשוב למצוא מכון גמילה מאלכוהול שמתמחה בסוג הבעיה שלכם.

הצעד הראשון הוא לרצות להפסיק לשתות

אם הבעיה היא ניסיון להיגמל מאלכוהול, תהליך גמילה מאלכוהול מתחיל בכך שאדם מחליט שהוא רוצה להפסיק לשתות. לאחר מכן, הנגמלים יצטרכו להפחית את הצריכה שלהם בהדרגה לאורך זמן ולטווח הארוך, מה שעושים בעזרת ליווי-שיקומי מקצועי.

חשוב לזכור, הסימפטומים של גמילה מאלכוהול יכולים להיות חמורים מאוד ויכולים להיות מסכני חיים בחלק מהמקרים. זו הסיבה שחשוב לזהות את הסימנים והתסמינים בשלב מוקדם ולפנות לעזרה בהקדם האפשרי.

מהם תסמיני הגמילה מאלכוהול?

תסמינים של גמילה מאלכוהול כוללים חרדה, דיכאון, קשיי שינה, בחילות והקאות, רעד והתקפים. גמילה מאלכוהול עלולה להיות מורכבת מאוד אם לא מטפלים בה כראוי, מה שיכול להוביל לתחלואות בריאותיות שונות בחלק מהמקרים.

חומרת התסמינים תלויה בכמות האלכוהול שהאדם צורך, ובכמה זמן הוא שותה אלכוהול בצורה יום יומית. כמו כן, סוג ועוצמת התסמינים תלויים גם בתרופות שונות שהנגמלים אולי נוטלים. ובנוסף, עוצמת תסמני הגמילה מושפעת גם מהגיל, המצב הבריאותי, התזונה של הנגמלים ועוד.

אנשים שנמצאים בסיכון גבוה לפתח תסמיני גמילה מאלכוהול, לא צריכים להפסיק לשתות בפתאומיות מבלי להתייעץ תחילה עם רופא. זאת, כדי להעריך את מצבם ולדון בטיפולים אפשריים לניהול הסימפטומים ותסמיני הגמילה שלהם.

טיפים לאיתור מכון גמילה מאלכוהול           

בחירת מרכז גמילה מאלכוהול יכולה להיות משימה לא פשוטה. יש הרבה גורמים שיש לקחת בחשבון, כמו המיקום, המחיר ושיטות הגמילה השונות שמוצאות במרכז הגמילה. בתוך כך, הצעד הראשון הוא לברר מה זמין באזור שלכם.

אם אתם יודעים על מרכזי שיקום מקומיים המתמחים לצרכים שלכם, אז התחילו שם. אם לא, אז ערכו מחקר מקוון ובדקו מה הכי מתאים לצרכים שלכם. תוכלו למצוא מידע בקבוצות במדיות החברתיות, בפורומים המקוונים, באתרי אינטרנט של מומחי התמכרויות ועוד.